Gale Reference Complete Deneme Erişimi

08 Mayıs 2018 Salı

Gale Reference Complete Veri tabanı 8 Haziran tarihine kadar Üniversitemiz mensuplarının deneme erişimine açılmıştır

 
Gale Reference Complete 4 ana koleksiyon altinda bir araya getirilmis koleksiyonlar toplulugudur. Birincil ve ikincil kaynaklardan oluşturulmuş olan Gale Reference Complete tıp, mühendislik, tarih, politika, sosyoloji, felsefe, ekonomi, din ve benzeri birçok bilim dalına yönelik makaleleri, kitapları, arşiv malzemelerini ve haber kaynaklarını bir arada bulabileceğiniz eşsiz bir koleksiyondur. Kullanımı kolay özellikler ve keşfe olanak sağlayan eşsiz arama araçları ile dünyanın önde gelen dergilerini, referans kaynaklarını, arşiv belgelerini, ansiklopedileri ve edebi kaynaklar erişiminize açılmıştır.
 
Erisim adresiniz:   http://www.galepages.com/ankstr135
 
 
Kampüs dışı kullanımlarınız için şifre : Turkey
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 8  Haziran 2018
 
 
Academic OneFile + General OneFile +   InfoTrac Newsstand Fen bilimleri, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, teoloji, edebiyat ve daha bir çok konuda içerik sunan akademik araştırma için tek bir yerden hızlı bir şekilde gerekli bilgiye ulaşabileceğiniz bir platformdur. 28.000 dergide 80.000.000 makale, haber, videoyu erişiminize sunmaktadır.
Erisim adresiniz  http://go.galegroup.com/ps/i.do?p=GPS&sw=w&u=ankstr135&v=2.1&pg=BasicSearch&it=static
 Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/infotrac/
 
 
Gale Virtual Reference Library e-book Tüm disiplinlerde ihtiyaclariniz karsilacak 1,700 başlık altında 4000 ciltlik ansiklopedi serisidir. Oğrenciler, araştırmacılar, profesyoneller ve genel okuyucuların ihtiyaçlarını hedefleyen E-Referans kitap koleksiyonudur. Turkce arayuz, MP3 olarak dinleyebilme/indirebilme, atif araclari ve daha bircok ozelligi ile kullanici dostu kitap platformudur.
Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr135?db=GVRL-0
Kullanıcı Kılavuzu : http://solutions.cengage.com/gale-training/video/gvrl/
 
 Archives Unbound Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuş, her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır.Ozellikle Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti, Ortadoğu ve K Afrika hakkında diplomatik raporları sunmaktadır.
Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr135?db=GDC
Kullanıcı Kılavuzu http://solutions.cengage.com/gale-training/video/archives-unbound/
 
Gale Literary Sources 8 farklı edebiyat veritabanı 1,5 milyondan fazla elestiriler, şiirler, oyun metinleri, yazar biyografileri, makaleler ve alıntılardan oluşan Batı Edebiyatı alanında çalışmalarınıza destek sağlayacak veritabanları serisidir.
Erisim adresiniz http://infotrac.galegroup.com/itweb/ankstr135?db=GLS
Kullanıcı Kılavuzu:  http://solutions.cengage.com/gale-training/video/literature-resource/
 
 
Academic OneFile+Newstand Tum Bolumlerinize hitap eder(28.000 fazla dergi)
Archives Unbound Tarih ve Uluslararasi Iliskiler(250 koleksiyon)
GVRL Ebook Tum Bolumlerinize hitap eder(1700 baslik-4600 cilt)
Literature Sources Ingiliz Dili ve Edebiyati