STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi Deneme Erişimi

14 Nisan 2021 Çarşamba

Değerli Araştırmacılarımız
STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi veri tabanı  14 Mayıs tarihine kadar Üniversitemiz mensuplarının deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Adresi: 
https://app.statdx.com 

Uzaktan erişim için talep eden kullanıcılara şifreleri firma tarafından gönderilecektir. Kurumsal emailiniz yanında özel emailiniz, isim soyim ve kurum adı bilgilerini ileterek esipahi@geminibilgi.com.tr  adresine mail ile talepte bulunabilirsiniz.


STATdx hakkında:
Elsevier Health Science tarafından sunulan STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi  ile Amirsys Siyah Seri Kitap içeriği ve daha fazlası online  
kullanımınıza sunulmaktadır. STATdx, içerdiği çok geniş örnekler sayesinde radyoloji uzmanlarının daha hızlı ve daha doğru ‘tanı’ koymasına destek sağlar.
ABD’de bulunan hastanelerin %97’si Elsevier STATdx kullanarak radyoloji doktorlarının doğru, güvenilir tanıya hızlıca ulaşmalarına katkı sağlamakta ve  doktor, hasta memnuniyetini arttırmaktadırlar.   
    
 STATdx tanıtım videosu için lütfen tıklayınız. 
NotTürkçe altyazıları görüntülemek için sol alt köşede yer alan altyazı sekmesinden seçiminizi yapınız.,
 
  TURKRAD 2018 STATdx sunumuna erişim için tıklayınız.
 
Ayrıca Prof. Charbel Saade, tanısal ikilemleri çözmek için Klinik Teşhis Destek Çözümlerinin (STATdx) kullanımını aktarırken, “Tip 2 Arteriyovenöz Malformasyon” ve  “Hepatik Kavernöz Hemanjiyoma” konularını tartıştığı oturumu izlemek için lütfen tıklayınız.                               
 
Güvenilir Uzman Göru¨şleri:
STATdx 4300’den fazla teşhis bilgisi; 200,000 yüksek kalitede göru¨ntu¨leme örneği; uzmanlar tarafından oluşturulmuş 1,300 ayırıcı tanı listesi; 20,000’den fazla kolayca sınıflandırılabilir hasta vakası, kanser derecelendirme referans tablo ve hesaplayıcıları ve adım adım prosedür rehberlerini içermektedir. Tüm konular uzmanlar tarafından yazılmakta ve uzmanlar tarafından seçilmiş dergi ve kitap referansları tarafından desteklenmektedir. Teşhis konuları, ayırıcı  tanılar, örnek imajlar, hasta vaka örnekleri ve anatomi bilgileri gibi hayat kurtaran kararları almanıza yardımcı nitelikteki bilgileri kapsamaktadır. X-ray, CT, MR ve ultrason göru¨ntu¨leri ve canlı renklerde grafikleri kapsamakta olan yu¨ksek kalitede geniş kapsamlı imaj göru¨ntu¨leri içinde arama yapılabilmektedir. Birden fazla göru¨ntu¨yu¨ yan yan getirerek hangi teşhisi göz önu¨ne alacağınıza karar verebilirsiniz.
 
STATdx, tu¨m uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, gu¨venerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir ve aşağıdakileri kapsamaktadır:
  •   4,300’ün u¨zerinde genel ve karmaşık teşhis bilgisi
  •   Uzmanlar tarafından seçilmiş ve not eklenmiş 200,000 yüksek kalitede imaj göru¨ntu¨su¨
  •   1,300’den fazla ayırıcı tanı modu¨lu¨
  •   Geniş kapsamlı normal göru¨ntu¨leme anatomisi içeriği
  •   Kolayca sınıflandırılabilir 20,000 hasta konusu , videolar ve öğretici noktalar
  •   195 temel  ve gelişmiş prosedür bilgisi

  Teşhislerinizde Güven
  Gu¨venli şekilde teşhiste bulunmanızda size yardımcı olacak araçları edinebilirsiniz.
  Uzmanlarca oluşturulmuş STATdx ayırıcı tanı listelerini kullananarak, hangi farklı hastalıkları dikkate almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olur.
  Compare Anywhere özelliği ile 3’e kadar teşhis göru¨ntu¨su¨nu¨ yan yana koyarak karşılaştırabilirsiniz.
  En nadir hastalık örneklerini dahi araştırmanıza imkan sağlar.
  RADSearch ile en son dergi makalelerini takip edebilirsiniz.
    

Dosyalar: