Bireysel Çalışma Odaları Kullanım Kuralları

Bireysel Çalışma Odaları Kullanım Kuralları

1 – Odalar; istek sırasına göre, kimlik kartı bırakılarak mesai saatleri içerisinde 3 er, mesaiden sonra ise 5 saatlik süreyle verilir.

2 - Çalışma odalarının terki sırasında oda içerisinde kitap bırakılması yasaktır.

3 - Odalarda, su haricinde içecek ve yiyecek tüketilmesi yasaktır.

4 - Kullanım süresi dolan öğrenciler, odayı teslim etmelidir. Odanın boş olması durumunda süre uzatma talebinde bulunulacaksa görevli ile görüşülmelidir.

5 - Odaların kullanım kurallarına uyulmadığı takdirde, kurallara uymayanlara 1 ay süre ile oda tahsisi yapılmaz.

6 -  Randevu saatinden itibaren 15 dk. İçinde oda anahtarı alınmalıdır. Alınmadığında randevu iptal edilir.

7 - Oda anahtarı ve ek donanım, odadan yararlanmak isteyen kullanıcıların kimlik belgeleri karşılığında teslim edilir.

8 - Odalar, 08,00 – 11,00 ve 11,00 – 14,00 ve 14,00 – 17,00 ve 17,00 – 22,00 saatleri arasında  saat 17,00' a kadar en fazla 3 saatliğine, 17,00 dan sonra 5 saatliğine kullanılabilir, talep olmadığı durumlarda süre uzatılabilir.

9 - Lisans ve Ön lisans öğrencileri tüm odaların dolu olması durumunda gün içerisinde en fazla 1, haftada en fazla 4 kez, Yüksek Lisans Öğrencileri günde en fazla 2, haftada en fazla 7 kez, Doktora öğrencileri ve Akademik personel ise gün içerisinde en fazla 2, haftada en fazla 9 kez oda tahsisi isteyebilir veya oda randevusu alabilir.

10 - Oda randevuları sadece bir haftalık olarak içerisinde bulunulan hafta için verilebilir. Randevular Pazartesi gününden başlar ve takip eden Pazar günü sona erer, bir sonraki hafta için, içerisinde bulunulan haftadan randevu verilmez.

11 - Eşya ve ekipmanlar özenli ve temiz kullanılmalıdır. Diğer salonlardan ve odalardan çalışma odalarına sandalye giriş-çıkışı yapmak yasaktır.

12 - Oda, kullanım sırasında kilitli tutulmamalıdır.

13 - Kullanım sonrası, odaya ait ekipmanlar, teslim alındığı şekliyle bırakılır. Oda ve ekipmanlardan, kimlik bırakan kullanıcılar sorumludur.

14 - Çalışma odalarında grup halinde sesli çalışmak yasaktır. Çalışma odalarına grup halinde oturulsa dahi, bireysel olarak çalışma yapılacaktır.

15 - Oda kullanımı bittikten sonra, anahtar ve ek donanım teslim edilerek, kimlikler alınır.

 Oda, kullanımı için veya oda randevusu için  zemin katta bulunan danışma bankosuna müracaat edilir.