ELEKTRONİK KÜTÜPHANEM

ELEKTRONİK KÜTÜPHANEM
Elektronik Kütüphanem içerisinde sunulan tüm elektronik yayınlar, kütüphanemizin abone olduğu veya satın aldığı veritabanları içerisinde yeralan kaynaklar ile birlikte; ayrıca açık erişimli olarak hizmete sunulan kaynaklardan oluşmaktadır.  Kütüphanemizin basılı koleksiyonuna da bu süreçte mail yolu ile erişim sağlanabilecektir.

NASIL YARARLANILIR?

 
1. ELEKTRONİK YAYINLARA UZAKTAN NASIL ERİŞİM SAĞLARIM?
Elektronik kaynaklara uzaktan erişim iki şekilde sağlanmaktadır. Bunlardan birincisi VETİS-Kampüs Dışı Erişim Sistemi ile uzaktan erişim, ikincisi ise Proxy Sunucu Ayarlarıdır.

 
  • VETİS KAMPÜS DIŞI ERİŞİM SİSTEMİ İLE UZAKTAN ERİŞİM İÇİN  TIKLAYINIZ
           (VETİS hakkında ayrıntılı bilgi, kurulum ve kullanım için TIKLAYINIZ...)
 
  • PROXY SUNUCU AYARLARI İLE UZAKTAN ERİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ...

2. KOLEKSİYONDA BULUNAN  DERS KİTAPLARINDAN MAİL YOLU İLE NASIL YARARLANIRIM?
 
Koronavirüs (KOVID-19) salgını  nedeni ile kullanıcı hizmetlerine kapalı olan merkez kütüphanemiz, uzaktan eğitime başlayan öğrenci ve diğer mensuplarımıza eğitim ve araştırmalarında destek olmak için basılı kaynaklar içerisinde yer alan ders kitaplarından mail yolu ile yararlanma hizmeti getirmiştir.

Nasıl Talepte Bulunacağım?
  1. Öncelikle katalog.erdogan.edu.tr adresinden tarama yaparak istediğiniz ders kitabının demirbaş numarasını ve yer numarasını alınız.
  2. Ardından talebinizi kutuphane@erdogan.edu.tr mail adresine; kitabın adı, yer numarası, demirbaş numarası ve yayınlarda istediğiniz sayfa aralığını yazarak iletiniz
  3. Talebiniz mümkün olan en kısa sürede size yine e-mail ile gönderilecektir.
  4. Bu hizmet yalnızca ders amaçlı kullanılan/kullanılacak olan kitaplar için geçerlidir.
  5. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nca kullanıcıların talepleri doğrultusunda ilgili kitapların ‘Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ gereğince toplam sayfa sayılarının en fazla yüzde 10’u kadarı pdf olarak, talep eden kişiye mail olarak gönderilecektir.
  6. Bu hizmet, yalanızca Uzaktan Eğitim Süresince geçerli olacaktır.