İndeksler

Asos (Akademia Sosyal Bilimler İndeksi)
 
Akademia Sosyal Bilimler Indeksi (ASOS Index), sosyal bilimler alanında düzenli olarak basılı ya da elektronik yayınlanmakta olan “hakemli” dergileri taramayı ve sosyal bilimler alanında ulusal düzeyde profesyonel indeksleme hizmetini sunmayı hedeflemektedir. Indexte taranmak isteyen dergilerin ASOS Index’e Başvur linkinde sıralanan “süreli yayın kriterlerine” uygun yayınlanıyor olması gerekmektedir.

Kaynakca. İnfo Türkiye Kaynakçası

Türkiye Kaynakçası veya kaynakca.info, konusu Türkiye olan bir araştırma, öğrenme ve paylaşma ortamıdır. Dört önemli hedefi vardır: 
  • Türkiye hakkında yayınlanmış her konudan ve her dilden yazılı eserin bibliyografik künyelerini uluslararası standartta toplayıp paylaşıma açmak
  • Eser içeriklerinden hareketle hazırlanan e-öğrenme soruları yoluyla öğrenme ortamı oluşturmak;
  • Bibliyografik veriler üzerinde bibliyometrik araştırmalar yapılmasını sağlamak ve
  • Yorum, değerlendirme/derecelendirme mekanizması aracılığıyla, eserler ve yazarlar hakkında seviyeli tartışmalara zemin oluşturmaktır.
  • Türkiye Kaynakçası, bu bakımdan disiplinler üstü ve uluslar arası bir kapsama sahiptir.
Araştırmax Bilimsel Yayın İndeksi

Arastirmax, bireysel (bilim insanları, araştırıcılar, yazarlar, akademisyenler, öğretmenler, çalışanlar, devlet adamları, vatandaşlar, öğrenciler) ve kurumsal (bilgi uzmanları ve/veya bilgi-belge yöneticileri olarak çalışan kütüphaneciler, arşivciler, enformasyon ve/veya dokümantasyon uzmanları) düzeyde bilgi kullanıcılarının gereksinim duydukları bilgiye, zamanında, güncel, güvenilir, hızlı, eksiksiz, uygun biçimde sınıflandırılmış olarak elektronik ortamda ücretsiz şekilde erişmelerini sağlamak amacıyla kurulmuş Türkiye’nin ilk tam metin bilimsel veritabanı platformlarından biridir.

Akademik Araştırmalar İndeksi
Akademik Araştırmalar İndeksi (acarindex.com) internet  üzerinde yayınlanan yerli ve yabancı akademik çalışmaların dizinlendiği ücretsiz bir kaynaktır. ‘Akademik araştırma’ ve ‘makale arama’ kapsamında hizmet veren Acarindex.com veri tabanında barındırdığı ‘hakemli dergi’ ve on binlerce ‘makale’ ile her gün binlerce araştırmacıya hizmet vermektedir. Acarindex.com’da makalelere yorum yapabilir, sosyal ağlarda paylaşabilir ve üye olarak yeni sayı ve makalelerinizi ekleyebilirsiniz.