Kitap Standları

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ’NDE KİTAP STANDI AÇMAK İSTEYEN YAYINEVLERİNİN DİKKATİNE

Üniversitemizde kitap standı açma talebi ile ilgili istenen evrakların stant açılması istenen ilk gün tarihinden en geç 15 gün önce Rektörlüğümüze ulaştırılmış olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelen talepler dikkate alınmayacaktır. Web sayfamızdan erişebileceğiniz dilekçe örneğini, gerekli şekilde doldurarak aşağıda sıralanan belgelerle birlikte Üniversitemiz Rektörlüğüne ( Fax:  0464 2234184 ) fakslamanız gerekmektedir. Önemle duyurulur.

Dilekçe ile birlikte gönderilecek belgeler:

1. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kitap Standı Açma Taahhütnamesi ( Stant açacak yayınevi tarafından imzalanıp kaşelenmesi gerekmektedir.)

2. Yayın Listesi (Standlarda satışı yapılacak kitapların kitap adı, yazar adı ve yayınevinden oluşan listeleri aşağıdaki format kullanılarak hazırlanıp imzalanarak beyan edilecektir)
   
Yayın Listesi Format  

3. Standta görevlendirilen kişilerin onaylı listesi

4. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sertifikası (Geçerlilik Tarihine dikkat edilmesi gerekmektedir.)

5. Vergi Levhası

6.Ticaret Odasından alınan Oda Sicil Kayıt ve Faaliyet Belgesi,

7. Sanayi ve Ticaret Bakanlığından alınan Kapıdan Satış Yetki Belgesi

NOT: Ayrıca evrakların aslını veya noter onaylı suretlerini posta yolu ile Üniversitemiz Merkez Kütüphanemize göndermeniz gerekmektedirAksi takdirde talebiniz işleme alınmayacaktır.

KİTAP STANDI AÇMAK İÇİN UYULACAK ŞARTLAR

1. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından stant açmalarına onay verilen yayınevlerinin, stant izin yazılarını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Üniversitesi Merkez   Kütüphanesinden stant açmadan önce almaları ve stant açacakları birimin yetkilisine ibraz etmeleri gerekmektedir.

2.Üniversite yönetim kurulu tarafından günlük 1500 (binbeşyüz) TL olarak belirlenen kitap standı ücretini, standı açmadan önce (en az iki gün) Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi  TR560001002313465810865016 no’lu hesabına yatırıp dekontunu Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımıza gönderecektir. Yatırılan stant ücreti  sonradan iade edilemez.

3. Stant başvurularında tarafımıza gönderilen dilekçedeki tarih ve yerleşkeler göz önüne alınacaktır. Bunun haricinde herhangi bir yerleşke için stant açma isteğine izin verilmeyecektir.

4. Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma hakkındaki Kanuna muhalefet edilmemelidir. Korsan yayına izin verilmeyecektir. Korsan yayın tespit edildiği takdirde stant kapatılır ve gerekli yasal işlem başlatılır.

5. Tarafımıza gönderilen yayın listesinde yer alan kitaplar haricinde yayın satışı yapılmayacaktır.

6. Stant için gerekli her türlü ekipmanın temininden yayınevi sorumludur.

7. Kitap standı başlangıç tarihinden bitiş tarihindeki mesai bitimine kadar açık kalabilecektir ve zaman aşımına izin verilmeyecektir.

8. Firma tarafından stant da görevlendirilenlerin T.C kimlik numaraları,Ad-Soyadları ve
firmadaki  görevleri firma tarafından onaylanmış bir liste halinde stand açılmadan önce Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına gönderilecektir.

9. Başvuruda bulunan firmalar, bir dönem için 2 haftadan fazla talepte bulunamazlar.

Kitap standı izinlerinizi aşağıda yer alan çizelgeden takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0464 2234185 /4368 numaralı telefonu arayabilir ya da pinar.yildiz@erdogan.edu.tradresinden bilgi alabilirsiniz.