E-Kitap Koleksiyonu

SPRINGER-NATURE 2017 E-KİTAP KOLEKSİYONU
Springer-Nature Yayınevinin 2017 yılına ait 10 koleksiyon başlığı altında toplam 5307 adet e-kitaba satın alma yoluyla tam metin erişim sağlanmıştır. Kitaplar evde, laboratuvarda, kütüphanenizde, ofisinizde ya da dersliklerde bilgisayarınızda, tablet ya da telefonlarınızda anında, limitsiz indirme ve yazdırma seçenekleri ile kullanımınıza hazırdır. Ayrıca kütüphanemizin online kataloğu üzerinden de bu kitaplara çevrimiçi ulaşabilirsiniz. 

  • Konu alanlarına göz atarak ya da anahtar kelime arayarak dergileri, kitapları, veri tabanlarını, danışma kaynağı içeriklerini bütünleşik olarak arayın!
  • Springer eKitapları size el kitaplarını, ders kitaplarını, danışma(referans) kaynaklarını, kitap serilerini, bildirileri ve monografları bir arada sunmaktadır.
 

2017 Bilim, Teknoloji ve Tıp Koleksiyonları                                                 2017 Sosyal ve Beşeri Bilimler Koleksiyonla
Biyomedikal ve Yaşam Bilimleri 2017                                                                Davranış Bilimleri 2017
Kimya ve Materyal Bilimi 2017                                                                           Eğitim 2017
Bilgisayar Bilimi 2017                                                                                         Tarih 2017
Yer ve Çevre Bilimleri 2017                                                                                Sosyal Bilimler 2017
Tıp 2017
Fizik ve Astronomi 2017
 ROYAL SOCİETY OF CHEMISTRY :
Kimya alanında, RSC tarafından 1968-2010 yılları arasında basılan toplam 992 adet e- kitaba tam metin erişim mümkündür.  Ayrıca kütüphanemizin online kataloğu üzerinden de bu kitaplara çevrimiçi ulaşabilirsiniz.                     
http://kutuphane.idari.erdogan.edu.tr/Files/ckFiles/kutuphane-idari-erdogan-edu-tr/rsc-logo.jpg
 Koleksiyonlar : 

Arşiv (1968-2006) : http://pubs.rsc.org/en/ebooks#!key=collection-set&value=archive-(1968-2006)
2007 : http://pubs.rsc.org/en/ebooks#!key=collection-set&value=2007
2008 : http://pubs.rsc.org/en/ebooks#!key=collection-set&value=2008
2009 : http://pubs.rsc.org/en/ebooks#!key=collection-set&value=2009
2010 : http://pubs.rsc.org/en/ebooks#!key=collection-set&value=2010CAB E-BOOKS                                                    

CAB tarafından 2000-2016 yılları arasında yayınlanmı toplam 804 adet kitaba tam metin erişmek mümkündür. CAB e-Books dünya uzmanları tarafından hazırlanan içeriği ile “Yaşam Bilimlerindeki” en temel çalışmaları sizlere sunar. CAB eBooks’un tüm içeriği CAB Abstracts tarafından indekslenmektedir. e-Kitap dolaşımı kolay PDF sunulmaktadır. Ayrıca kütüphanemizin online kataloğu üzerinden de bu kitaplara çevrimiçi ulaşabilirsiniz.    

                                                                                                                                       
Erişim Adresi: http://www.cabi.org/cabebooks
CAB Direct Online Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu: https://prezi.com/jcfthglyuz7_/cab-direct-platformu-tantm-ve-kullanm-sunumu/
  

KAPSAM  : 
Tarım, Hayvan ve Veterinerlik, İnsan, Gıda ve Beslenme Bilimleri, Bitki Bilimleri, Çevre  Bilimleri, Eğlence ve Turizm   
                                        
             

 Koleksiyonun Özellikleri                                                                                              
  • Tek seferlik satın alım, Sürekli erişim hakkı, Eş zamanlı kullanıcı imkanı, DRM yok, kullanıcılar kendi cihazlarına indirebilirler, PDF formatında dokümanlar, Kitap ve bölümlerin tamamını indeksleme, MARC kayıtları mevcut (Kütüphanenin online kataloğundan taranabilir, erişilebilir)           

 
EBOOK CENTRAL ACADEMIC COMPLETE (EBRARY)

170.000’nin üzerinde elektronik kitaba erişim mümkündür. İşletme&Ekonomi,Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

Erişim Linki : https://ebookcentral.proquest.com/lib/rize-ebooks/home.action
Yardımcı videoları                                                                                        
Sıkça Sorulan Soruları görüntüle

EMERALD SOCIAL SCIENCE eKİTAP SERİLERİ  

ULAKBİM tarafından hizmete sunulan Emerald Social Science eKitapları 31 Aralık 2019 tarihine kadar Üniversitemiz mensuplarının erişimine açık olacaktır. Yaklaşık 700 adet kitaptan oluşan koleksiyonda kitapların kullanımında, sayfa veya bölüm indirme sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. 
 

Sosyoloji Kitapları içinhttp://www.emeraldinsight.com/action/showPublications?category=10.1555%2Fcategory.40057538

Eğitim Kitapları için; http://www.emeraldinsight.com/action/showPublications?category=10.1555%2Fcategory.40056804